Neděle 1/1/2006

Hack webu Black Bridge Vandals

www.antifa.czBylo to zhruba v polovině dubna 2005, když se skupina asi 15 nazi-hooligans z Černého Mostu vydala na výlet do Horních Počernic. Do batůžků si nezapomněli vedle svačiny od maminky přibalit ani baseballové pálky a jiné zbraně. Statečně v patnácti lidech dokopali malého chlapce, který se kolem nich prohnal na skateboardu a pořádně prohnali našeho kamaráda, který se zabarikádoval v hospodě. Podle některých dohadů takovýchto výletů pořádali více, osobně bych se tomu rozhodně nedivil. Nicméně oni sami na svých internetových stránkách (ke kterým se dostaneme později) mluví pouze o jednom takovémto nájezdu.

Takovýto čin jsme samozřejmě nemohli nechat bez potrestání a tak se zanedlouho začala dojednávat odveta. Na tu však nikdo z nich nedorazil a tak jsme se vydali na výlet na Černý Most. Zde jsme ale narazili na jediného z nich (ostatní se schovali v domě) a ten dostal od jednoho rychlíka od nás férových pár teček a ukryl se do hospody. Bohužel šlo o někoho, kdo s předchozími útoky neměl nic společného. A byl z jiného sídliště. To se jim oprávněně nelíbilo a odvetu si teď žádali oni. Domluvila se tedy bitka dvacet na dvacet beze zbraní a dokopávání. Obě strany souhlasily a šlo se na věc.

V sobotu 7.5.2005 v osm hodin večer jsme neozbrojeni čekali v zatáčce mezi Černým Mostem a Horními Počernicemi na domluveném místě. Hrdinní náckové nezklamali a dorazili ve zhruba dvojnásobném počtu, ozbrojeni tyčemi a podobně. Jeden z nich dokonce nožem. Většina z nás se dříve nebo o trochu později vydala na útěk směrem do polí. Nikdo nám to nemůže mít za zlé. Na místě bohužel tři naši zůstali. Dva z nich vyvázli jen se šrámy nebo vyraženými zuby, ale třetí s dvěmi bodnými ranami v zádech přežil jen díky rychlému příjezdu záchranné služby. Viníka policie našla díky udání jeho statečných spolubojovníků a byl městským soudem v Praze odsouzen k deseti letům odnětí svobody za pokus o vraždu. Z lidí kteří to celé způsobili svými nájezdy do Horních Počernic se posledního zúčtování nezúčastnil nikdo.

Poté nastal dlouhý klid, který panuje až doteď. Jediný rozruch způsobily jejich internetové stránky, k jejichž existenci se nám přiznali v diskusi na stránkách našich. Tyto stránky měli na svědomí právě nazi teenagers, teď už pojmenovaní jako Black Bridge Vandals (dále jen BBV), kteří celé to neštěstí vyprovokovali a způsobili. Takovou zrůdnost jsme nemohli nechat viset na síti jen tak. Její eliminaci nám umožnila jen a jen jejich hloupost. Stačilo zhruba 5 pokusů k uhodnutí jejich „tajného“ hesla (sparta).

Jejich stránky teď máme plně v moci a spolu s přáteli, nejen z Horních Počernic, nýbrž z celé Prahy, se je snažíme zesměšnit. Podle dosavadních reakcí, jak ze strany antifašistů, lidí neutrálních, ale i neonacistů pak soudím, že se nám to zatím docela dobře daří. Bohužel na to nemáme tolik času kolik by si to zasloužilo, a tak aktualizace váznou.

S původní zrůdnou verzí stránek BBV a jejich ještě zrůdnějším obsahem se můžete seznámit na adrese
http://www.clockworker.wz.cz
. Naše verze nazi-webu zůstává na adrese
http://www.bbvandals.wz.cz
. A za shlédnutí stojí také jejich pokus o urážku nás uveřejněný na adrese http://www.punks2.wz.cz.

Na závěr si nemohu odpustit seznámit vás se svým osobním názorem a pohledem na věc: Chlapcům z BBV je vesměs 16 až 17 let. Mlácení jich mi přijde jako naprosto nesmyslné. Jsem toho názoru, že proti neonacismu, rasismu a xenofobii se nedá bojovat násilím. To považuji za neúčinné ba naopak může vést k tomu, že v tom tyto lidi utvrdí. Nejúčinnější metodou je zesměšnění jejich kultu a o to se teď snažím. Předchozí násilí vyústilo v něco co ani jedna ze stran nechtěla. Málem si vyžádalo jeden mladý život. Věřte (teď si dovolím mluvit za nás všechny z HPZ), že nikdo z nás už by se do něčeho takového nikdy nepustil.

Tento článek jsem pro www.antifa.cz napsal jako čistě informativní. S metodami, které používá AFA a podobné organizace naprosto zásadně nesouhlasím. Dokonce si troufám říct, že jsou to naprosto špatné metody, shodné s těmi, které používají neonacisté. Lidé s bezpochyby dobrými úmysly se snižují na úroveň lidí, proti kterým se snaží bojovat. A to k ničemu nevede. Svůj názor nikomu nenutím a pokud s ním nesouhlasíte je to vaše věc. Ke svému názoru jsem dospěl po množství velmi nepříjemných zkušeností. Mám k němu opodstatnění a pevně si za ním stojím.

Foto: Neonacista Jakub Tichý (19) z Black Bridge Vandals před soudem za pobodání jednoho z Horno Počernických punkerů.

Komentář AFA:

pracuje se...